Rational Fırın Arıza Hata Kodları

Dünyanın en iyi endüstriyel fırın makası olan Rational Fırın Arıza Hata Kodları bu sayfadan bula bilirsiniz. Fırının gösterge ekranından karşılaştığınız hata arıza kodlarını bu alandaki arama alanından bulabilirsiniz. Hata kodlarını

Süre GöstergesiKabin GöstergesiTanım / Arıza Giderme
OPEnH2oSu musluğunu açın
PoLCHnGFaz / Nötr değişimi (sadece gaz tipi cihazlarda)
RESAtesleme arızası sonrasında alev saptama
FILtCHnGPCB sıcaklığı çok yüksek. Hava filtresini değistirin
CALIUUEtSelf testi susuz yapmıs;Su saptandı ve tam bir test yapın
CHnGbAttdüşük Pil, Pili değistirin, Tip CR 2032
E 2Enerji optimizasyon sistemi; 230V guc girisi eksik;
Eger PCB uzerindeki rölede 42.00.090 yaziyor ise, 40.04.180
ne bagli kablo soketi, X20 terminaline takili olmalidir.
E 10M4 SC (otomatik temizleme)pompası arızalı
E 16EEPROM suz yeni yazılım yükleyin
E 17Üniteyi kapatıp açın.EEPROM onarımı yazılımı uygulayın
E 18EEPROM arızalı - değiştirin
E 19EEPROM uygun şekilde takılmamış
E 201,2,4,8
Isılçift arızalı,
1= Kabin içi sensörü B1 2= Sulama kutusu sensörü B2 4=
Nemlilik sensörü B4 8= buhar jeneratör sensörü B5
E 23SSR (Solid Röle) Buhar kısa devre
E 24SSR (Solid Röle) Kuru hava kısa devre
E 281.2 1 sıcalık B5 -5°C (23°F) altında /2 sıcaklık B5 150°C (302°F)
üstünde. Buhar ısıtma kapalı, hata mesajı 30s için yok
E 29PCB sıcaklığı çok yüksek , hava filtresini değiştirin
E 30P1 Differansiyel basınç sensöründe / Nemlilik kontrolünde 15
dk dan uzun süredir hata mevcut
E 31Et probu arızalı B3
E 320,1,2Ateşleme kutusunda hata;.0- Üst ; 1-alt ; 2-herikisi
E 330,1,2
4 kez resetleme işlev görmüyor.
Ateşleme kutusu kablo grubunu, gaz valfini, gaz tedariğini
kontrol ediniz. Problem çözülmez ise ateşleme kutusunu
değiştiriniz . 0-üst; 1-alt; 0-herikisi
E 341,2,4,8
BUS Sinyal Hatası - 1: Motor üst - 2: Motor alt
- 4: Ateşleme kutusu üst- 8: Ateşleme kutusu alt,
B13 tipi atık gaz tahliye yönlendiricisi kullanıldığı durumlarda
(Gaz tipi uniteler için emisyon gazı direk bacaya verildiği durumlar), yönlendirici içindeki emniyet termostatını kontrol edin.
E 35UltraVent Bus sistem bağlantısı tespit edilmedi, Bus
bağlantısı arızalı veya UV ana şebekeye bağlı değil.
E 36P1 Differansiyel basınç sensörü arızalı
E 37P1 Differansiyel basınç sensöründe okunan değerler uygun
aralıkta değil- boru bağlantılarını kontrol edin
E 38Program mod tuşu arızalı
E 39Sıcaklık tuşu arızalı
E 40Süre / et probu tuşu arızalı
E 50Gerçek zamanlı saat CPU (rtc) baslatılamadı
E 51Pili değistirin, Tip CR 2032
E 55Motor çalışıyor ise , hiçbir işlem yapmayınız
E 56Motor çalışıyor ise , hiçbir işlem yapmayınız
E 60Atesleme kutusunu çaıstırılamadı.Gaz ayarlarını kontrol edin.
E 70PCB değistirin
Fırın onarım hizmetleri çok deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu kişiler fırında arızaları gidermek ve teftiş etmek için teknikleri bilmelidir. Güvenilir marka fırın üreticilerinin en son modellerinde, bazı hata kodlarını gösteren sensör ve LCD ekranlar bulunur. Bu teknoloji fırın bakım ve onarımını kolaylaştırmıştır.

Frigidaire fırın hata kodları.

Aşağıdakiler Frigidaire fırınları tarafından görüntülenen hata kodları, tanımları ve hangi arızalara dikkat edilmesi gerektiğidir. Bu bölümdeki bilgiler, hem sahiplerin hem de teknisyenin kaynaklarını fırınını koruyacak ve onaracak en iyi çözüme odaklamasına yardımcı olacaktır.

* Fırın arızalarını kendiniz denemek ve onarmak için önerilmeyen ve tehlikeli olduğunu lütfen unutmayın.

Farklı hata kodlarının çoğu benzer hatalar için görüntülenebilir. Hangi belirli arızaların çözülmesi gerektiğini tespit etmek için sadece iyi deneyime sahip teknisyenlerin kullanılması önerilir.

Frigidaire Fırın Hata Kodları Daha Fazla Bilgi İçin Hemen Bizi Arayın:

Frigidaire Fırın Hata Kodları
Hata Kodu: Hata Kodu Açıklaması – Çözüm

F0 kodu: Hatalı fırın kontrolü – Elektronik fırın kontrolünü onarın. Çoğunlukla saat olarak tanımlanır. Hatalı inceleme sonrasında hata devam ederse değiştirin.

F1 kodu: Hatalı elektronik fırın kontrolü – Elektronik fırın kontrolünü onarın veya değiştirin. EOC ayrıca saat veya fırın zamanlayıcı olarak da adlandırılabilir.

F2 kodu: Aşırı fırın sıcaklığı okuması – 1100 ohm’un üstünde olup olmadığını kontrol edin, öyleyse fırın sıcaklık sensörünü (RTD) değiştirin.

F3 kodu: Fırın sıcaklık sensörü (RTD) ile teması yok – Sensörün fırın kumandasına bağlantısını kontrol edin. Kabloların iyi olduğunu görürseniz RTD’yi değiştirin.

F4 kodu: Sıcaklık sensörü kısa devresi (RTD) hatası – Fırın kontrolü ve fırın sıcaklık sensörü üzerinden geçen bağlantıları kontrol edin. Bağlantılar sağlamsa, fırın sıcaklık sensörünü (RTD) onarmaya çalışın.

Kod F5: Başarısız fırın kontrolü – Saati değiştirin (ayrıca EOC olarak da bilinir).

F6 kodu: Başarısız elektronik kontroller – Zamanlayıcıyı (veya saati veya EOC) değiştirin.

Kod F8: Arızalı fırın kapı kilidi hatası – Kapı kilidini ve anahtarları kontrol edin.

Kod F10: Aşırı ısınma hatası. Sıcaklık sensörü bozulmuş olabilir veya kontrolde kısa devre sorunu olabilir – Sıcaklık sensörünü kontrol edin ve gerekirse değiştirin. Aşırı sıcaklık tespit edilirse gücü kesin. Gerekirse ERC’yi değiştirin.

Kod F11: Fırın tuş takımı hatası. Uzun basılan tuş algılandığında, pişirme fonksiyonu alarm tarafından durdurulacaktır – Tuş giriş ekranını silin. Hata kodu dönerse klavyeyi ve EOC’yi değiştirin.

F12 kodu: Başarısız öğe tanımı – Sil düğmesine basın. Ayrıntılı incelemelerden sonra hata devam ederse klavyeyi ve EOC’yi değiştirin.

F13 kodu: Yanlış EEPROM tanımlaması veya hata kontrolü – Silme tuşuna tekrar basarak işlevi tekrar deneyin. Hata gösterilmeye devam edilirse klavyeyi ve elektronik fırın kontrolünü (EOC) kontrol edin ve değiştirin.

Kod F15: Başarısız denetleyici kontrolü – Elektronik kontrolün (EOC) uygun incelemeden sonra onarılması veya değiştirilmesi.

Frigidaire Fırın Hata Kodları Daha Fazla Bilgi İçin Hemen Bizi Arayın: (347) 754-6600

Frigidaire Fırın Hata Kodları
F20 kodu: Hatalı iletişim kontrolü bağlantı hatası – Fırın kumandası (EOC) üzerindeki P4 bağlantısını kontrol edin ve Yüzey Elementi Kontrolü (P11 ESEC) devresinin düzenli olduğundan emin olun. Bağlantılar doğruysa, Kullanıcı Arayüzü Kartını (UIB), Yüzey Elemanı Kontrol Kartını (ESEC) veya elektronik kontrolü (EOC) kontrol edin. Arıza tespit edilirse bunlardan herhangi birini değiştirin.

F30 kodu: Sıcaklık sensörü kablo hatası – Sıcaklık sensörü kablo bağlantılarını kontrol edin, gerekirse sensörü ve fırın kontrolünü (EOC) değiştirin.

F31 kodu: Kısa devre sıcaklık sensörü kablo hatası – Sıcaklık sensörü bağlantılarını sorundan çekin ve gerekirse sensörü değiştirin. Sorun devam ederse, EOC’yi onarın.

Frigidaire Fırın Hata Kodları Daha Fazla Bilgi İçin Hemen Bizi Arayın: (347) 754-6600

Kod F62: Sıfır çapraz sinyal hatası – Fırın kontrolünü onarın veya değiştirin.

Kod [F90 – F94]: Bu hata kodları fırın kapısı arızaları ile yakından ilgilidir ve ardışık rapor durumları – maksimum kapı kilit açma zamanını (F90), kapı kilidini açma maksimum girişimlerini (F91), fırın kapı maksimum açma zamanını aştı (F91) F92), kapı maksimum kilitleme süresi aşıldı (F93) ve fırın kapı maksimum kilitleme girişimleri aşıldı (F94).

Bu hata kodları için çözümler (F90,91,92,93,94) şunları içerir:

Sıcaklık sensörünün kontrol edilmesi.
EOC ile kapı mikro kilitleme anahtarı arasındaki tel bağlantılarını kontrol edin.
Kilit motor bobinini kontrol edin veya mikro kilitleme anahtarının açık olup olmadığını kontrol edin. Anahtar açıksa, kapı kilit donanımını değiştirin.
Kam çubuklarını motor kilidi tertibatından kontrol edin.
F92, 93 ve 94 Kodları için kapı ışık anahtarının açık olup olmadığını kontrol edin. Açıksa, anahtarı değiştirin.
Kod F95: Fırın kapısı motor grubu arızası. Kapı kontrol motoru her zaman döner. Kapı teli kilit anahtarlarına ve motora giden bağlantıları kontrol edin. Bağlantılar sağlam bulunursa, EOC’yi onarın veya değiştirin.

Frigidaire Fırın Hata Kodları Daha Fazla Bilgi İçin Hemen Bizi Arayın:

Hata kodlarından bilgi ve çözümlere göre, Frigidaire fırınlarıyla tanımlanan en sık karşılaşılan sorunlar – Elektronik Fırın Kontrolü (EOC), Fırın Sıcaklığı Sensörü (RTD olarak da bilinir), Elektronik Yüzey Elemanı Kontrol panosu (ESEC) ve Kullanıcı Arabirim Kartı (UIB). Bu elemanlar hatalı olduğunda önemli hatalar gösterir.

Fırının ve diğer ev aletlerinin temizlenmesi, arızaların ve hasarların önlenmesine yardımcı olmak için uzun sürebilir. Kapsamlı temizlik gerektiren ve ev aletlerinizi daha uzun süre kullanmanıza yardımcı olması gereken başka ev içi bakım teknikleri vardır. Bunlar arasında; fırın contalarının sıcaklığın daha iyi tutulmasına yardımcı olarak temizlenmesi, fırın raflarının ve brülör ızgaralarının temizlenmesi ve fırın kapılarının temizlenmesi. Bakım ve farkındalık çok önemlidir. Bir arıza kodunu her an fark ederseniz, onarım konusunda uzmanlarla bağlantıya geçmek sizin yararınıza olacaktır.

Frigidaire Fırın Hata Kodları Daha Fazla Bilgi İçin Hemen Bizi Arayın:

Yeni bir fırın satın almanız veya tamir seçeneğine gitmeniz durumunda düşünmenize neden olabilecek hata sinyalleri ve arızalar var. Bunu şimdi biraz tartışabiliriz. Fırın arızaları, profesyonel tamir teknisyenlerinin kırması için gerçekten zor bir somun değildir, herhangi bir parçasını onarabilir veya değiştirebilir ve düzgün çalışabilirler. Bu yedek parçaların maliyeti genellikle çok uygun maliyetlidir ve iyi teknisyenler orijinal parçaların nereden alınacağını bilir.

Yeni bir fırın satın almak her zaman takip edilmesi en kolay seçenektir, ancak hatalı olanı boşaltma ve boşaltma konusunda sizi rahatsız ediyor. Yeni ürün satın almak için çok para harcamanızı sağlar. Bu yeni cihaz bir süre sorunsuz çalışabilir ancak sonunda bir veya iki arıza için tamirat gerekecektir. Eski dayanıklı fırın, bir onarım veya parça değişimine maruz kalabilir ve ardışık sıcaklık işlemlerine dayandığından ve iyi servis sağladığından, size sorunsuz bir şekilde hizmet vermeye devam edebilir. Size çok para, yer kaygıları ve sıkıntıdan tasarruf etmek için onarım seçeneğine başvurmanız şiddetle tavsiye edilir.

Evimizdeki ev aletleri ve özellikle mutfağımız, yavaş yavaş konforumuza katkıda bulundukları için hayatımızın iyi bir parçası haline geliyor. Uzun yıllara dayanan kaliteli hizmeti yerine getirirken önemli bir rol üstlenirler. Dayanıklılıklarının etkisi, Global Solutions Appliance Repair’ın hataları sorunsuz bir şekilde giderirken size yardımcı olacağı bir şeydir .

Bu makaledeki bilgiler fırın onarım maliyetleri ve sorun giderme stresi konusunda size rehberlik edebilir, ancak profesyonel bir fırın onarım şirketine başvurduğunuzda fırın onarımlarınızda en etkili sonuçları alacaksınız. New York’taki fırın onarım hizmetleriniz için en iyi teknisyenlere sahibiz . Verdikleri kaliteli hizmetler, diğer birçok ev aletine yayılmıştır ve işinizi yürütmek için tüm önemli donanıma ve araçlara sahiptir.

Bir yanıt yazın

×